Start Argentyna Dochodzenie ws. domniemanego cudu eucharystycznego w Santa Fe (północna Argentyna)

Dochodzenie ws. domniemanego cudu eucharystycznego w Santa Fe (północna Argentyna)

przez Kamil Beniuk
domniemanego cudu eucharystycznego w Santa Fe (północna Argentyna)

Argentyński biskup diecezji Rafaela w prowincji Santa Fe (północna Argentyna) – Luiz Fernandez – ogłosił, że przeprowadzone zostanie dochodzenie w sprawie krwawiącej na adoracji hostii.

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia br. – w Wielki Wtorek – w ośrodku terapii uzależnień.

Grupa młodych ludzi modliła się przed Najświętszym Sakramentem, kiedy zauważyli nagłą przemianę hostii. Według koordynatora ośrodka Juana Ternengo: „podczas śpiewów i modlitwy młodzieży na hostii pojawił się głęboko czerwony nalot”. Jak donosi Catholic News Agency, po całym zdarzeniu mężczyzna natychmiast poinformował ojca Alcidesa Suppo, a kapłan bezzwłocznie zaniósł hostię do laboratorium.

By dane zdarzenie mogło być nazwane cudem potrzebne jest przeprowadzenie rozmaitych badań m. in. badań histopatologicznych (w celu ustalenia charakteru procesu chorobowego), które wykazuje czy nalot jest tylko czarną pleśnią czy może fragmentem ludzkiego mięśnia sercowego ze zmianami charakterystycznymi dla człowieka w stanie agonalnym.

W związku z zaistniałą sytuacją władze diecezji wystosowały oświadczenie, w którym wyraźnie podkreśliły, że: „Kościół, w takich lub podobnych przypadkach, z roztropnością i umiarem osądza całe zdarzenie po to, by je wyjaśnić i ustalić jego dokładny przebieg. Przez całą historię swojego istnienia Kościół doświadczał takich wyjątkowych, prawdziwych i namacalnych znaków obecności Jezusa Chrystusa. Jednak należy pamiętać o tym, że oznaki te są niezwykle rzadkimi i trudnymi do rozpatrzenia. Niezależnie od wyników musimy wykorzystać ten czas na naprawę naszej wiary, naszego oddania, musimy docenić jak wielkim cudem jest żywa obecność Chrystusa w Eucharystii”.

 

0 komentarz

Przeczytaj jeszcze:

Skomentuj artykuł

CAPTCHA ImageChange Image