Start Belgia Cud eucharystyczny w Bois-Seigneur-lsaac (Belgia)

Cud eucharystyczny w Bois-Seigneur-lsaac (Belgia)

przez Kamil Beniuk
Cud eucharystyczny w Bois-Seigneur-lsaac (Belgia)

1405 roku przez trzy noce rzędu, Jeanowi de Huldenbergowi ukazywał się Jezus pokryty ranami. Podczas trzeciego ukazania się, Pan przemówił do niego w następujący sposób: „Idź do Kaplicy w Isaac, tam mnie odnajdziesz.” W tym samym czasie, również proboszcz, Pierre Ost, usłyszał głos, który nakazał mu udać się do Kaplicy w Isaac, by celebrować Mszę Świętego Krzyża. W tym czasie znajdował się tam również Jean de Huldenberg. Kapłan rozpoczął celebrację Mszy Świętej, a kiedy rozłożył korporał, zobaczył że na środku pozostał kawałek wielkiej Hostii konsekrowanej podczas Mszy w poprzedni wtorek. Próbował wziąć ją do ust, lecz Hostia nie oderwała się od korporału, a następnie zaczęła krwawić.

Kapłan pobladł, a kiedy Jean zdał sobie sprawę z sytuacji, zbliżył się do niego i pocieszył go słowami: „Nie lękaj się, ten cud jest dziełem Boga”, a następnie opowiedział mu o swoich wizjach. Krew sączyła się przez kolejne cztery dni aż do wtorku Zesłania Ducha Świętego, osiągając grubość jednego palca i szerokość trzech palców. Następnie, gdy krew pokryła prawie całkowicie korporał, pomału zakrzepła i wyschła. Cud został potwierdzony przez wielu świadków. Poinformowany o wydarzeniach biskup Cambrai, Pierre d’Ailly, osobiście zbadał poplamiony Krwią korporał, który znajdował się w jego domu przez prawie dwa lata. Wszelkie próby usunięcia plam Krwi z korporału spełzały na niczym. Biskup rozpoczął dochodzenie, podczas którego zebrał wszystkie świadectwa dotyczące cudów dokonanych przez cenną Krew z Relikwii.

W 1410 roku, biskup udzielił 40- dniowego odpustu osobom odwiedzającym kaplicę w Bois-Seigneur-Isaac, a w dniu 3 maja 1413 oświadczył, że korporał może być czczony jako Święta Relikwia i ustanowił uroczystą procesję na cześć Cudu z publicznym ukazaniem Świętego Sakramentu. Po dziś dzień, każdego roku, w niedzielę następującą po święcie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, wierni jednoczą się w modlitwie, by upamiętnić ten Cud eucharystyczny.

0 komentarz

Przeczytaj jeszcze:

Skomentuj artykuł

CAPTCHA ImageChange Image